Rusalka

DVOŘÁKOVA KLASIKA

Docela velké divadlo uvádí pohádkový příběh vodní víly Rusalky, která opouští bezpečí svého jezerního domova a pro lásku k princi se stává člověkem. V den jejich svatby se do cesty připlete cizí kněžna a princ Rusalku zradí kvůli chvilkovému okouzlení. Zrazená Rusalka se však nemůže vrátit zpět…

Jedna z nejkrásnějších českých oper, která před více než sto lety okouzlila a dodnes okouzluje celý svět.  Představení je určeno divákům od 5 do 99 let a je nastudováno tak, aby kromě dospělých zaujalo i nejmenší diváky a seznámilo je nejen se slavným příběhem, ale i s operou a jejím kouzlem. 

DOCELA VELKÉ DIVADLO

Toto profesionální divadlo má sídlo v Litvínově ve vlastní divadelní budově, postavené v letech 1906 – 1910.
Volné sdružení umělců ve svobodném povolání, kteří spolu pracují jen proto, že se jim chce, vzniklo 1. září 1996 a dnes sdružuje téměř 40 umělců, kteří se podílejí na jednotlivých inscenacích. Divadlo od svého vzniku odehrálo více než 7000 představení, která zhlédlo téměř 2.000 000 diváků doma i v zahraničí (Austrálie, USA, Kanada, Mexico, Francie, Německo, Itálie, Španělsko, Rakousko, Chorvatsko, Srbsko, Slovensko, Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Arménie…).

www.docelavelkedivadlo.cz

26 srpna @ 20:30
20:30 — 21:30 (1h)

Otáčivé hlediště

Lenka Lavičková

Budeme rádi za každé sdílení. :-)