Aktuality

Aktuálně ze SURky – květen

Dne 17. května 2021 se v kanceláři Zámeckého divadla probírala tato témata:

Finance:
Bylo uvedeno, že byla podepsaná smlouva s Jihočeským krajem na dotaci 100.000,- pro spolek. Zároveň se podala žádost na 400.000,- jako příspěvek na městský úřad pro Projektovou dokumentaci Nového-nového OH.

Technika:
Zmínila se koupě osvětlovacího pultu a očekávají se další schválené výdaje, které jsou potřebné k technickým instalacím.

Stavební úpravy:
Co se týče aktualit stavebních úprav, Jiří Bergler uvedl, že byla zdárně dokončená první fáze, tedy odvětrávání záchodů a kostymérny. Druhá fáze stavebních úprav by dle dodávky protipožárních dveří a podhledů v kostymérně měla být dokončená s koncem června 2021.

Reklama:
V rámci reklamy se probíral tisk a výlep plakátů na sezónu. Malé plakáty A5 bude tisknout Ivan Sýkora, o objednávku velkých plakátů A2 a jejich výlepů se postará Petra Novotná. Grafické cedule na MS a Hlinkách od tohoto roku budou oznamovat pouze premiéru roku a pro další program budou řidiče odkazovat na webové stránky. Nové webové stránky vytvořil David Soldát a za jeho práci mu byla přiznaná odměna ve výši 10.000,-. Další reklamu pro Vltavan se P. Novotná pokusí prokonzultovat s Rádiem Faktor a JTV.

Pohádky:
 Následně se konverzace přesunula k tématu letošních pohádek. S největší pravděpodobností to vypadá tak, že Vltavan v letošním roce vlastní pohádku tvořit nebude. Na nedělní pohádky byly osloveny spolky, jež měly hrát představení v rámci Kašpárkovi rolničky. Konkrétní termíny a časy letních pohádek jsou s hostujícími spolky stále v řešení. – Zařizuje Zdeněk Dušek

Tři mušketýři:
Pražský soubor RADAR, jenž bude v létě na OH hrát své představení Tři mušketýři, požádal o zkoušku na OH v termínu 27. června. Vzhledem k tomu, že v tento den se odehraje premiéra Maškarády, zkouška hostů byla projednána s N. Trnkovou, jenž potvrdila, že hosté mohou využívat v tento den prostory OH do 18h.
V souvislosti se spolkem RADAR se řešila i otázka ubytování cca 25 lidí v Týně nad Vltavou po dobu hraní Tří mušketýrů. Ubytovací kapacity nabídla G. Ranglová v  MDK Sokolovna.

COVID – 19:
V tomto bodě se otevřela otázka, jak budeme v létě schopni splňovat protikoronavirová opatření. Podle aktuálních zpráv je prokazování zdravotní způsobilosti na návštěvníkovi. Pokud se v létě budou opatření stále kontrolovat, napíše se plakát „Doufáme, že všichni splňujete požadavky na zdravotní způsobilost.“, který se vyvěsí před OH.

Autor: Novotná Petra

Budeme rádi za každé sdílení. :-)

0 comments on “Aktuálně ze SURky – květen

Leave Comment