Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert

Podtitulek divadelní hry napsané Janem Drdou v roce 1960 poodhaluje část jejího děje. Vrcholní představitelé pekla skutečně zapomenou na venkovského čerta Trepifajksla, poslaného před dávnými věky do vesnice Dalskabáty. Vládce pekel Belzebub tak na svět vysílá šéfa čertovského ústavu experimentální psychologie Ichturiela, který má ztraceného čerta nalézt, a navíc má udělat z Dalskabátů hříšnou ves.

Podrobnější informace o pozadí inscenace i spolku J.K.Tyl naleznete zde.

VSTUPENKY V PRODEJI OD 3. DUBNA 2023

J.K. Tyl Kardašova Řečice

Již v první polovině 19. století v místních hostincích začínají s prvními hrami studenti, vedení řečickým rodákem, básníkem a národním buditelem Boleslavem Jablonským. Spolek byl oficiálně založen v roce 1870. Loni řečičtí ochotníci slavili velevýznamné výročí 150 let fungování spolku. Během této doby se střídala léta na divadlo velmi bohatá, například v roce 1942 se inscenovalo celkem 17 her, s léty chudšími.

V současné době má divadelní spolek zhruba 50 aktivních členů a 3 režiséry. Ve srovnání s historickou dobou spolek více „vyváží“ svá představení předvádět divákům do okolí, a i na domácí scéně se snaží každý rok připravit letní představení pod širým nebem.

Podrobnější informace o pozadí inscenace i spolku J.K.Tyl naleznete zde.

www.divadlorecice.cz

30 srpna @ 20:30
20:30 — 22:00 (1h 30′)

Otáčivé hlediště

Soňa Svobodová

Budeme rádi za každé sdílení. :-)